Tisk
PDF

Volko majstrom Európy do 23 rokov

jan volko-7163Ján Volko zvíťazil vo finále na 200m a získal historickú medailu pre Slovensko. Na polovičnej trati bral výborné striebro, keď prehral s Britom Edoburunom. 

Na 100m bol najrýchlejší v semifinále, keď s 1,5m/s podporou vetra zabehol 10.18. Vo finále zaznamenal rovnaký čas, ale tentokrát v bezvetrí, čo mu stačilo na druhé miesto, keď prehral o 4 stotiny. "Som štastný. Možno keby som mal brita vedľa seba. Ale nie som superman. Ak niekto čakal zlato možno je sklamaný. Ale ja som spokojný, aj so štartom. Uvidím čo povie trénerka. Ďakujem všetkým za podporu."

Na dvojnásobnej trati už v semifinále zabehol slovenský rekord 20.54 a postúpil do finále druhým najlepším časom, ktorý dokázal ešte výrazne posunúť, čo mu zabezpečilo zlato a ďalší skvelý národný rekord 20.33: "Nepredpokladal som, že už tak skoro budem atakovať čas až k 20,30. Myslím si však, že vzhľadom na finále na ME to prišlo v správny moment. Mám pocit, že už pri výbehu zo zákruty som bol na čele a v cieľovej rovinky som ešte čosi pridal. Trochu som sa aj bál, lebo závery niekedy bývajú zradné, už sa mi to raz stalo, že ma tam prešprintovali. Som šťastný a myslím si, že všetci okolo mňa tiež. Splnený limit na MS do Londýna beriem ako odmenu. To už je iná sféra, inak nastavená latka. Pôjdem si to tam maximálne užiť. Teším sa."